Konfirmander 2018

Konfirmander 2018
07. 04 2018

Torrild Kirke
Søndag den 22. april kl. 10.30:

Johanne Kaagh.
Alexander Bønlykke Hansen.
Jacob Baden Sørensen.

Østbirk Kirke
St. Bededag den 27. april kl. 9.00:

Kathrine Hvolbøl Bjerre.
Laura Hjortshøj Ammitzbøll Nielsen.
Andreas Birkefeldt Laubo Rasmussen.
Jonas Nykjær Stabell.
Patrik Hygum Nørgaard.
Thomas Carlsson.

Kattrup Kirke
St. Bededag den 27. april kl. 10.00:

Valdemar Ellebæk Christiansen.
Ida Kramer Høyer.
Marie Dora Holmgaard Laursen.
Mikkel Lindér Antoniussen.
Andreas Bølling Asmussen.
Malthe Theis Søkær Laursen.
Emma Møller Mikkonen.
Stine Obling.
Astrid Voldby Sørensen.
Magnus Lyneborg Madsen.
Bertram Stokholm Petersen.
Klara Bjørslev Steffensen.
Mathilde Toft Holbøl.
Frederik Naksov Due.

Hundslund Kirke
St. Bededag den 27. april kl. 10.30:

Mads Lau Kjeldgaard.
Lasse Johnsen.
Marcus Celander Vinther Larsen.
Lasse Lykke Rasmussen.
Jonas Gundahl Pedersen.

Hylke Kirke
St. Bededag den 27. april kl. 11.00:

Nadia Elsberg Christensen.
Katrine Reinhardt Fagård.
Pernille Elene Elmose Frandsen.
Esther Gröde.
Hele Drikkjær Jørgensen.
Caroline Stenholt Krogh.
Karla Haack Rasmussen.
(Karolone Marie Segall.)
Emily Druve Jørgensen.
Gustav Bruun.
Mathias Hermann Jensen.
Jonathan Stenholt Krogh.
Emil Bock Sørensen.

Østbirk Kirke
St. Bededag den 27. april kl. 11.00:

Alberte Arvad Mogensen.
Andreea Radu.
Camille Ranneberg Knudsen.
Frida Wismann Jørgensen.
Ida Nørgaard.
Julie Brok Kattrup.
Karina Holt Madsen.
Karolina Borella Klinge.
Liv Lind Vonsild Klavsen.
Marie Bomholt Høgh Johansen.
Signe Grabow Lund.
Sille Manthey Windelboe.
Anders Højsgård Jensen.
Andreas Kirkegaard Møller Nielsen.
Erik Høyrup Stokholm.
Fillip Juul Rehde Sørensen.
Malik Thomas Hansen.
Stephan Rye Jørgensen.

Yding Kirke
Lørdag den 28. april kl. 10.00:

Line Berner Nicolaisen.
Jeppe Malling Therkelsen.
Malte Malling Therkelsen.
René Drægert Frandsen.
Simon Buhl Hansen.

Tolstrup Kirke
Søndag den 29. april kl. 9.00:

Angelica Lovmand Dierkes.
Jamie Manthey.
Asger Asp Nissen.
Malthe Rasmussen.
Frida  Egebjerg Sølvsten.
Astrid Gode.
Nicoline Lindegaard Holgersen.
Mathilde Nuka Wiin Thinesen.

Østbirk Kirke
Søndag den 29. april kl. 10.00:

Amalie Mejldal Pedersen.
Anna Mia Rasch Dam Sørensen.
Caroline Ørbech Olesen.
Christina Holm Duus.
Emma Hygum Sørensen.
Erika Buus Mukherjee.
Juliane Vestergård Nielsen.
Laura Sille Olesen.
Maja Søndergaard.
Marie Rosa Gedsted
Kjærgaard Nielsen.
Mathilde Helene Lykke Sørensen.
Thea Damborg.
Andreas Wedel Nielsen.
Kasper Munk Rasmussen.
Rasmus Juul Villadsen.
Rasmus-Emil Blenstrup.
Victor Stentoft Aagaard Jensen.

Tolstrup Kirke
Søndag den 29. april kl. 11.00:

Mads Kjer.
Laura Løgstrup Thomassen.
Nicoline Skandbo Sørensen.
Sofie Klærke Bjerg.
Johan Mackenhauer Klemmensen.
August Prior Krogstrup.
Marco Munch Rahbek Rasmussen.
Philip Sand.
Vinzent Høegsberg Søndergaard.

Ørridslev Kirke
Søndag den 29. april kl. 11.00:

Aisha Wagener.
Asta Kjær Spliid.
Camilla Jensen.
Carla Juhl Toft Christiansen.
Emma Vistisen Carøe-Pedersen.
Jessica Elise Lund.
Julie Winther Johansen.
Katrine Bjørslev Steffensen.
Katrine Heltborg.
Kristina Sørensen.
Maja Gleerup Kragh.
Maria Illemann Jensen.
Mathilde Vels Sørensen.
Daniel Hammer Christensen.
Henrik Rosendal Mathiassen.
Jonas Sletskov Mathiasen.
Marcus Vestergård Larsen.
Mikkel Christian Petersen.
Patrick Lund Bager.

Ørridslev Kirke
Lørdag den 5. maj kl. 11.00:

Lærke Dankert Stilling.
Anders Friis Holmbæk.
Frederick Thyregod.
Rasmus Vangsgaard Knudsen.
Jonas Olsen.
Jonas Lund Bertin Pedersen.
Mikkel Mousten Bødskov.
Matthias Valbæk Bøgebjerg.

Ørridslev Kirke
Søndag den 6. maj kl. 9.00:

Anna Storgaard.
Amalie Kitteler Hansen.
Amanda Nørgaard Sørensen.
Cecilie Julie Steffensen.
Cecilie Kirkegaard Jespersen.
Emilie Frislev Høyer.
Emma Kjærgaard Jensen.
Emma Kronborg Woldbye.
Katrine Thordal Halkjær.
Lea Emilia Carlsen.
Sofie Rahbæk Agalliu Kjeldsen.
Frederik Alexander Bodholt.
Jens Christian Skou Andersen.
Lukas Vang Sørensen.
Mikkel Birkenfeldt Bregenow.
Mikkel Kjærgaard Jensen.
Nikolaj Kruse Becker.
Patrick Kjær.
Tobias Søgaard Nielsen

Gangsted Kirke
Søndag den 6. maj kl. 9.30:

Anton Dalhoff Vinther Kjeldsen.
Mathias Andersen Dalsgaard.

Søvind Kirke
Søndag den 6. maj kl. 11.00:

Anne Broch.
Emma Mønster Halse.
Sascha Jensen Møller Hansen.
Solveig Nørholm Frederiksen.
Alexander Thordal Jakobsen.
Asker Lundbye Rasmussen.
Caspar Lund Christensen.
Kasper Andersen.
Lauge Broch Marcussen.

Ørridslev Kirke
Søndag den 6. maj kl. 11.00:

Annika Louise Roed Lorentzen.
Augusta Østerby Nielsen.
Mille Krebs Honoré.
Nakita Kathrine Lyberth Olsen.
Nanna Schytz Lundbye Petersen.
Tess Victoria Heyn Schultz.
Anders Nordlund Kastrup.
Benjamin Frydensdal Larsen.
Benjamin Kongshøj Hansen.
Casper Denby Wallentin Nielsen.
Lukas Stork Olesen.
Mathias Degn.
Mikkel Emil Bolding Andersen.
René Stampe Larsen.
Stafán Pétur Knudsen.
William Damgaard
Soele Eriksen.

Ousted Kirke
Kristi Himmelfartsdag
den 10. maj kl. 11.00:

Josefine Køpke Andersen.
Mai Winther Christensen.
Caroline Andersen Ehlers.
Amalie Horslund Eriksen.
Karen Sjølander Ernstsen.
Ingrid Sofie Lomholdt Jespersen.
Amelie Laforcé Lauridsen.
Astrid Tranholm Lehmann Poulsen.
Alberte Kaja Grønskov Loft.
Emily Halling McCumber.
Frida Marie Holsteen Nielsen.
Mitzi Hanne Sperling Nielsen.
Celine Schuster Spanglev.
Sidsel Kronborg Sørensen.
Clara Dalgaard Toustrup.
Sidsel Maae Østergaard.
Marcus Dahl Andersen.
Mathias Angaard Bruun Christensen.
Aske Tovgaard Enevoldsen.
Emil Horslund Laursen.
Sebastian Bille Nielsen.
Anton Edelberg Pedersen.

smileyFølg Østbirk Avis Østjydsk Avis på Facebook her!